Autor Wątek: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)  (Przeczytany 8167 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Marzec 2018, 23:01:41 »
możesz kupić dobry używany młynek ze stalowymi żarnami ale wszystko zależy od stanu
Ale nie wiadomo co kto wkładał do tego młynka.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Marzec 2018, 06:48:53 »
Sprzedaj samochód

Za uzyskany 1000 akurat komendanta by kupił i paczkę kawy.

Offline Marecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: ECM Casa Speciale, Kawiarka Bra Magna 6, Phin
  • Młynek: MYM54 <= Hario Slim
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Marzec 2018, 14:01:55 »
Jeden z forumowiczów sprzedaje 2 szt. Hario Skerton po 50 zł ale nie wiem czy to jeszcze aktualne - http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=5592.0
Młynek z 4 propozycji z allegro przypomina wyglądem Hario Slim ale czy jest coś wart to trudno powiedzieć.

Offline porter2000

  • Wiadomości: 22
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Marzec 2018, 21:11:14 »
Młynek z 4 propozycji z allegro przypomina wyglądem Hario Slim ale czy jest coś wart to trudno powiedzieć.

Niby inne produkty tej firmy są całkiem spoko jakości ... tym bardziej podoba mi się że jest możliwość regulacji

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Marzec 2018, 21:56:13 »
Wszystkie te młynki za około 30 zł będą miały prawie identyczną regulację, bierz po prostu ten, który najbardziej ci się podoba i ciesz się w końcu świeżo zmieloną kawą ;) Nie ma się co za bardzo zastanawiać, ponieważ wśród nich i tak nie znajdziesz życiowej okazji. Jaką kawę planujesz do niego zakupić?

Offline porter2000

  • Wiadomości: 22
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Marzec 2018, 22:06:15 »
Jaką kawę planujesz do niego zakupić?

Coś polecacie na początek ? ... Na SAM początek dla testów myślałem o MK Cafe Brasil (dostępna w markecie) - by zobaczyć jak działa itd (zawsze później może być dla gości ;) ) a później zamówić coś na necie ... może są jakieś sklepy, które szczególnie polecacie - biorąc pod uwagę stosunek jakość do ceny ...

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Marzec 2018, 22:12:22 »
Zajrzyj na forum do działu supermarket. Tam znajdują się polecane palarnie. I testuj po kolei :) Każdy, kto na tym forum jest jakiś czas, nie pije już raczej kaw z marketu więc nie pomożemy w tej kwestii.

Offline porter2000

  • Wiadomości: 22
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Marzec 2018, 23:12:20 »
Cytuj (zaznaczone)
Każdy, kto na tym forum jest jakiś czas, nie pije już raczej kaw z marketu więc nie pomożemy w tej kwestii.

Tak właśnie się domyślałem  :jezyk:

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Marzec 2018, 06:10:47 »
Mi z marketu smakowała Privatt Latin Bio - całkiem była zjadliwa z kawiarki :)
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Marzec 2018, 07:13:23 »
Wiadomo, że nie każdego stać od razu na super młynek i wszystkie urządzenia do parzenia kawy.
Pamiętaj jednak, że wlasnie kawa to jest to dlaczego się wyposażamy w te wszystkie urządzenia, a tutaj za dobrą trzeba zapłacić około 100 złotych/kg jak nie więcej.
Więc to już stwarza Twoje miesięczne wydatki niż więcej na młynek.
Nie musisz oczywiście kupować na początku kinu, comendante czy ek43, ale dobrze by było rozważyć propozycje dawane Ci tutaj i ten używany od jednego z forumowiczów, zwłaszcza, że dużo kawy nim nie przemielił.
Wszyscy tutaj gonią króliczka i chcą pić jak najlepszą kawę.
Jeżeli i Ty to zauważysz to sam zaczniesz zbierać na lepszy młynek i inne akcesoria.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Marzec 2018, 07:29:46 »
Niektórzy bardzo szybko zmieniają swoje podejście do tematu [emoji14] Nie zawsze rozsądnie, ale gonią za przysłowiowym "króliczkiem" [emoji14]

Offline du_gi Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Ascaso Uno-4, v60-2, Gabi A, Kawiarka, Aeropress, Tygiel
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Marzec 2018, 11:59:10 »
Jaką kawę planujesz do niego zakupić?

Coś polecacie na początek?
Z marketowych, to z Biedronki La Grand Crema (ta jasna) w ziarnach jest całkiem spoko.
Nie dziękuj. Tak jestem tu nowy. 😊

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Marzec 2018, 12:10:36 »
Ta Le Grand z Biedronki to była moja pierwsza kawa ziarnista po zakupie młynka. Zostawiłem sobie próbkę w słoiku jako obiekt muzealny. Czasem sobie niuchnę dla przypomnienia jak bardzo może śmierdzieć kawa  :ohyda:

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Marzec 2018, 13:23:15 »
MK cafe z marketu jest całkiem pijalna z braku laku, kiedyś awaryjnie kupiłem worek Kolumbii do ekspresu przelewowego i czuć było, że nie jest to super świeże i nieco za mocno wypalone ale dało się to bez cukru i mleka pić :)

Pamietaj też, że jesteś na forum gdzie większość to tzw. hard userzy, czyli ludzie którzy może profesjonalnie kawą się nie zajmują ale mają często wiedzę taką samą jak nie większą niż profesjonaliści. Dlatego niektóre rady trzeba dzielić przez 2 i dostosowywać je do swoich możliwości i potrzeb :))
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Marzec 2018, 13:35:25 »
Byłem kiedyś na cuppingu, który prowadził Gaca z Brismanów. Próbowaliśmy różnych łatwo dostępnych kaw, z tych które były na stole najlepsze były MK premium Nie bvyło singli ani fresha) oraz o dziwo Prima Finezja czyli 100% robusty.

Sam ratowałem się kiedyś Gwatemalą z MK i dało się pić. Ponoć kawy specialty do Piotra i Pawła dostarcza jakaś polska palarnia i są niezłe, aczkolwiek nie wiem, bo nie próbowałem osobiście.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi