Autor Wątek: ROK espresso maker  (Przeczytany 7708 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: ROK espresso maker
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Czerwiec 2017, 15:45:07 »
Widzę, że temat niezbyt popularny, więc podzielę się swoją opinią :)

Właśnie sprzedaję swojego po pół ROKu (ebay) i muszę powiedzieć, że dla zwykłego zjadacza chleba sprawdzi się i dana osoba będzie zadowolona. Jednak jesteśmy na forum kawowym, a espresso to sztuka niuansów, więc czas na zmiany. Dlaczego?

Jak już ogarnąłem jak zrobić dobre espresso w tym urządzeniu (ze 2-3 tygodnie po 5 kaw w tygodniu dla żony). Przede wszystkim brakuje tu ciśnienia, które daje ekspres. Dzięki temu jesteśmy w stanie wycisnąć więcej z kawy, niż w ROKu. Espresso zrobione ROKiem jest mało wyraziste - czuć smaki, ale jest płaskie. Urządzenie jest bardzo proste w budowie, wystarczy do końca życia przy wymianie gum raz na 2-3 lata, bardzo solidne wykonanie. Portafilter 49mm, nawet ta ich tampero-łyżka też daje radę. Ręczny spieniacz wylądował od raz w koszu - straszne gów**.

W takim razie dla kogo jest ROK?

Dla kogoś kto chce zrozumieć espresso, dla geeków, jako materiał na szkolenia (nie wymaga prądu, można postawić koło dripów), jako część dizajnu w kuchni, jako ekspres dla żony - espresso z tego + mleko z garnka i spieniacz na baterie.  Jakby ktoś kupił, to chętnie wyjaśnię jak zrobić dobrego szota.


_1050127.JPG

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: ROK espresso maker
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Czerwiec 2017, 16:01:53 »
Temat jest znany, bo niedawno ROK obleciał sporą grupę testerów.

ROK przypomina różne włoskie przyrządy sprzed wielu lat, ale chyba daleki jest od nich. Tymczasem gdzieś w Azji powstaje chyba dość wierna kopia urządzenia Faema Baby:



Zaangażowany w to jest Paul Pratt, dawniej twórca marki Bumper, dzisiaj Cafelat.

Offline gizmuch

    • xxx
  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: brika, cafissimo, rok, aeropress, Bezzera bz09, v60
  • Młynek: hario ręczny, Iron heart
Odp: ROK espresso maker
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Wrzesień 2017, 10:16:59 »
Co do Roka, to strasznie losowo wychodzi mi z niego kawa, trudno o stabilną temperaturę. Najpierw trzeba rozgrzać najlepiej przelewając wrzątkiem, potem lejemy wodę, ale ile lejemy to też może być różnie. Można lać wodę gdy ramiona są podniesione, lub gdy są opuszczone. Jak dla mnie za dużo kombinacji.
Ale największy mankament to korozja, która zaczęła wychodzić po roku użytkowania, teraz jest tragicznie po 3 latach. Wada materiału, jeśli dalej produkują z takiego badziewia, to się nie opłaca nawet za 200 zł ,
Wyślę później zdjęcia jak to obecnie wygląda. Dodam iż Roka myłem po każdej kawie pod bierząco wodą, potem odkładałem na blat by się osuszył , nie przypuszczałem, że to takie szajs.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi