Autor Wątek: Młynki od Chińczyka  (Przeczytany 155650 razy)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #675 dnia: 30 Styczeń 2024, 20:53:30 »
Pierwszego lutego będą jakieś promocje i kody rabatowe, mogę wtedy sprawdzić i Ci napisać ile by wychodziło za niego.

Dzięki chętnie poczekam na to co napiszesz.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #676 dnia: 31 Styczeń 2024, 09:24:25 »
@MatteuszS , hej kupiłeś ten młyn poniżej, napiszesz coś więcej proszę?



Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #677 dnia: 31 Styczeń 2024, 17:04:57 »
@MatteuszS , hej kupiłeś ten młyn poniżej, napiszesz coś więcej proszę?




Tak dokładnie ten, ogólnie to jestem zadowolony, ale żarno wymieniłem na stalowe też od starseekera, te z dłuższymi nacięciami końcowymi(nie wiem czy dobrze napisałem).

Z minusów to jest bardzo duży popcorning z którym sobie poradziłem poprzez wydrukowanie w 3d dysku NFC do niche zero i dostosowanie go do tego młynka(niedawno producent dał do sprzedaży lejek ktory też eleminuje ten problem).

Kolejny minus to elektrostatyka z którą radzę sobie za pomocą rdt(wtedy też retencja jest maksymalnie 0,1g bez żadnych pompek), ale wtedy powstaje kolejny problem wynikający z tego że ten młynek jest tak bardzo pochylony, co niektóre ziarna przyklejają się do ścianki i trzeba im pomagać, w momencie jak mam ten dysk to da się je popchnąć komfortowo, bo nie muszę się martwić że połowa ziaren mi wyleci z młynka.

A tak w skrócie to jest dość cichy jak to silniki dc, ma 200rpm co wydaje się być optymalne, nie ma problemów z żadnym rodzajem ziaren czy też z bardzo drobnym przemiałem. 20g do espresso mieli około 25s (czas bez dysku jak i z dyskiem jest porównywalny, ale z dyskiem przemiał wydaje się być równiejszy).
Jak byś miał jakieś konkretne pytania to wal śmiało.

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #678 dnia: 01 Luty 2024, 09:13:16 »
Pierwszego lutego będą jakieś promocje i kody rabatowe, mogę wtedy sprawdzić i Ci napisać ile by wychodziło za niego.

Dzięki chętnie poczekam na to co napiszesz.

Jka
Bardzo lipne promocje są bo maksymalnie do 585$ da sie zbić, chyba najlepsza cena będzie na urodziny Ali ale to dopiero pod koniec marca. Teraz jedynie co to timemore S3 za niecałe 90$ da się kupić

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #679 dnia: 01 Luty 2024, 09:34:50 »
Bardzo lipne promocje są

Chyba tak bo ten młynek w tej chwili  :-[ 3 303,28zł-1% to raptem 19zł.
Ale mnie nie bardzo chodzi o promocje, bardziej interesowało by mnie ile bym musiał jeszcze dopłacić i jak blisko zbliżę się wtedy do granicy 4000zł.
Nic na tą chwilę mam czym mielić i mogę sobie na spokojnie obserwować temat.
MatteuszS - Dziękuję za zainteresowanie.

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #680 dnia: 01 Luty 2024, 09:45:53 »
To co Ci się wyświetla wprowadza w błąd bo jest to cena z VAT i bez promocji, w podsumowaniu na aliexpress byś na tą chwilę zapłacił 585$ (+/-2350zl), i w Polsce jeszcze około 300-400zl opłat celnych, czyli poniżej 3k, ale przy normalnych promocjach jestem pewien że idzie się zbliżyć do około 2300zl już całościowo ze wszystkimi opłatami.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #681 dnia: 01 Luty 2024, 09:47:35 »
Jeszcze raz dzięki - w sobotę siądę sobie do tego na spokojnie.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #682 dnia: 19 Luty 2024, 12:59:50 »
Mam trochę luźnej gotówki jakiś ekspres bym schował do szafy (nawet wiem który) bo i tak tylko stoi i się kurzy.
I może taki młynek w to miejsce bym sobie zapodał.
Jak to się tam kupuje będą jakieś dodatkowe opłaty?
Miał ktoś do czynienia z tą firmą.

https://pl.aliexpress.com/item/1005006401743323.html?spm=a2g0o.cart.0.0.21c3452cTORYVK&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

A po co mi on? jeszcze nie wiem (ale ma regulacje obrotów) :lol2:

Jka

Nic na tą chwilę mam czym mielić i mogę sobie na spokojnie obserwować temat.

w sobotę siądę sobie do tego na spokojnie.

Dopiero w ta sobotę mogłem na spokojnie usiąść do tego tematu iii zrezygnowałem z zakupu tego młynka.
Kupiłem coś europejskiego :redface:

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi