Autor Wątek: Nalewki  (Przeczytany 10628 razy)

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Styczeń 2017, 22:44:19 »
Do bimberku jakoś nie jestem przekonany - chyba, że masz kolumnę rektyfikacyjną i robisz naprawdę dobry destylat bez żadnych zacierowych aromatów. A owocówki szkoda do likieru :evil: Ja postawiłbym jednak na jakąś dobrą wódkę.

Offline artbass Mężczyzna

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: AP, phin, Ascaso steel prof, V60, Kazak Rota
  • Młynek: i-2, aergrind, Kazak Tura 3 w
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Styczeń 2017, 23:33:24 »
trzymam  :ok:

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Styczeń 2017, 07:27:13 »
Od jakiegoś czasu mam coś w tym stylu: http://allegro.pl/automat-destylator-keg-50-30l-zimne-palce-95-hit-i6652531029.html , nieco zmodyfikowany: 5 odstojników i dołożony ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa. Mam w domu chemiczkę, a dokładnie laborantkę więc czuję się stosunkowo bezpieczny. Prawdę mówiąc odkąd przyszedł nowy sprzęt to nie miałem okazji go przetestować, bazuję na doświadczeniu i sprzęcie wuja który wyprawia cuda. Moja aparatura czeka na swoje miejsce w ziemiance. Poza rozruchem w celu sprawdzenia poprawności działania (3 filtrowania) i przedestylowaniu ok60l zacieru, czeka na czas w którym się zasłuży dla ludzkości.
Prawdę mówiąc sama wódeczka to trochę za słabo na dobrą nalewkę. Nasze domowe wyroby oscylują w granicach 60-65%. A że produkujemy ich sporo, całkiem sporo, no dobra dużo (w skali roku między 50-75 l, w zależności od obfitości w sadzie), to bym na spirytus nie zarobił  :D.
Już niedługo, tak pod koniec roku cześć z was kręcących się w okolicach Olsztyna będzie miała okazję się przekonać jak to wygląda i smakuje.

Offline olotasak Mężczyzna

    • fukafe
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Wega Atlas EPU2, Moccamaster, Chemex, V60, Kalita Wavestyle, Aeropress
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Styczeń 2017, 11:51:10 »
Daj znać jak się sprawdza sprzęt. Sam jakiś czas temu myślałem nad zakupem sprzętu, zdaje się gdzieś spod Puław albo Ryk.
A tak przy okazji na czym filtrujecie destylat?

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Styczeń 2017, 13:10:32 »
Wujas ma swoje patenty na tworzenie wkładu filtracyjnego - w zależności od efektu jaki chce osiągnąć. Podstawa to mieszanka węgiel aktywny z węglem drzewnym. Do tej aparatury jest kompletny wkład z węgla aktywnego za ok50zł.
Wujas się śmieje, że po przefiltrowaniu paru m3 sam dojdę do wprawy i będę tworzył filtry wg gusty i potrzeby

Offline thesiu Mężczyzna

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Gaggia Classic, Ascaso Steel Uno Prof, Aeropress, Hario V60-02, Phin, Mr Clever Dripper
  • Młynek: Mazzer SJ, Graef CM 70, Graef CM 800, Rhinowares
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Marzec 2017, 22:56:59 »
Czy ktoś już popija tegoroczną nalewkę pomarańczowo-kawową? ;) Moja z braku czasu jeszcze wraz z pomarańczą siedzi w słoju (ponad tydzień dłużej niż w przepisie). Jutro będę rozlewał i próbował tylko zastanawiam się czy warto ją filtrować czy po prostu ostatnią porcję z mętami zlać do osobnej butelki? Jeśli filtrujecie to w jaki sposób i ile mniej więcej czasu może zająć przefiltrowanie 0,7? :D

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Marzec 2017, 00:13:31 »
U mnie w dwóch słoikach, robi się już 5 tygodni.
Ale mocna jest pierońsko  :wow2:. Dwie średnie pomarańcze dałem na słoik 1,7l. i zalałem 60% spirytusem. Myślałem, że sok z pomarańczy to rozcieńczy, a tu nie za bardzo.
I nie mam w słoiku żadnych "mętów". Spirytus zrobił się ciemno pamarańczowy i jest kryształowo przezroczysty.
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2017, 00:18:13 wysłana przez pistolero »

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Marzec 2017, 21:37:59 »
Dziś dodawałem cukru i jak mieszałem zawartość słoików i popatrzyłem dokładnie, to zauważyłem drobne farfocle.
Ale filtr do kawy, poradzi sobie z nimi bez problemu.

Offline thesiu Mężczyzna

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Gaggia Classic, Ascaso Steel Uno Prof, Aeropress, Hario V60-02, Phin, Mr Clever Dripper
  • Młynek: Mazzer SJ, Graef CM 70, Graef CM 800, Rhinowares
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Marzec 2017, 22:21:30 »
U mnie te farfocle też właśnie były ale obeszło się bez filtrowania. Delikatnie zlewałem zawartość do małych buteleczek. Dzięki temu do ostatniej powędrowały powstałe osady. Nalewka w smaku bardzo ciekawa, nuta kawowa wyczuwalna. Dodam że robiłem ją na cukrze trzcinowym - pomyślałem że będzie to dobre połączenie choć nie wiem czy dałoby się wyczuć różnicę pomiędzy taką wersją a wersją na zwykłym cukrze. Pomarańcza mocna ale w smaku średnia ;)

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Nalewki
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Marzec 2017, 01:07:48 »
Ja częściowo dawałem cukier waniliowy własnej produkcji.
Czyli cukier leżakujący od 2 miesięcy w słoiku, z dodatkiem 2 lasek wanilii.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi