Autor Wątek: Objętość kawy a stopień zmielenia  (Przeczytany 12850 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Objętość kawy a stopień zmielenia
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Czerwiec 2017, 22:15:31 »
Nie no, patrząc na budowę i jego jest jasne, że pokaże kanałowanie. Ale czy faktycznie aż tak ważne jest, żeby go nie było? Nie wiem jak to wyglądało u mnie, bo ciastka sprawdzałem baaardzo rzadko, ale wychodziło powtarzalnie...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Objętość kawy a stopień zmielenia
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Czerwiec 2017, 22:15:54 »
Kanałów mnóstwo ;).

Online mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Objętość kawy a stopień zmielenia
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Czerwiec 2017, 23:31:19 »
Nie no, patrząc na budowę i jego jest jasne, że pokaże kanałowanie. Ale czy faktycznie aż tak ważne jest, żeby go nie było? Nie wiem jak to wyglądało u mnie, bo ciastka sprawdzałem baaardzo rzadko, ale wychodziło powtarzalnie...

Jeśli chodzi o kanałowanie. Pewnie, że jest różnica dla mnie zauważalna. Poza tym łatwiej przy NPF zdbać o czystość co dla mnie też jest ważne.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Objętość kawy a stopień zmielenia
« Odpowiedź #48 dnia: 26 Czerwiec 2017, 00:11:58 »
z powodu wsypywania odważonych porcji czasy są różne?
Pisałeś, że takie same.

Dla jasnych norweskich ziarenek
Ale czemu akurat norweskich?

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Objętość kawy a stopień zmielenia
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Czerwiec 2017, 01:18:06 »
Dawno, dawno temu w jakimś eleganckim barze w Italii, jakiś elegancki pan barista stwierdził, że na pojedyncze espresso bierze aż 11g kawy...
I ja biorę tyle samo.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Objętość kawy a stopień zmielenia
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Czerwiec 2017, 01:32:35 »
Zapomniałem podać. Temperatura wody w sitku  94 st.
Ale wg mnie i praktyków 94 C na sitku to zdecydowanie za dużo. Na sitku z tego co wiem powinno być ok. 88 C - 90 C. Patrząc na zdjęcia to dla mnie nie jest crema, to warstwy układającej się kawy (bo to pokazują twoje zdjęcia). Crema to ta "pianka" już po "ułożeniu się" kawy. Takie warstwy w trakcie ekstrakcji i zaraz po niej mam takie same. Ale crema to co innego. Nie mówię, że cremy nie było. Była, ale wg mnie trochę za mała. Taka jak twoja. Ale widziałem większe.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Objętość kawy a stopień zmielenia
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Czerwiec 2017, 01:35:18 »
Początkowa ekstrakcja jest szalona.   Przydał  by się jakiś błotnik
No leci z tego PF jak ogon szczurka, a nie myszki. Tak jak z mojego starego ekspresu automatycznego lub teraz nespresso na kapsułki (używam w trakcie wyjazdów).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Objętość kawy a stopień zmielenia
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Czerwiec 2017, 07:24:11 »
Chyba nic w tym dziwnego: duże sitko, kawy mało, kanałów mnóstwo. Ale kawa w smaku ok, choć to skrajna sytuacja... ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2017, 07:38:48 wysłana przez Antonio »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Objętość kawy a stopień zmielenia
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Czerwiec 2017, 09:08:29 »
z powodu wsypywania odważonych porcji czasy są różne?
Pisałeś, że takie same.
No tak. Ale przy takim samym ustawieniu jasno palonego singla mieli dłużej, niż singla palonego ciemniej pod espresso. Muszę się ogarnąć i zacząć inaczej pisać...

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Objętość kawy a stopień zmielenia
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Czerwiec 2017, 09:11:58 »
Zapomniałem podać. Temperatura wody w sitku  94 st.
Ale wg mnie i praktyków 94 C na sitku to zdecydowanie za dużo. Na sitku z tego co wiem powinno być ok. 88 C - 90 C. Patrząc na zdjęcia to dla mnie nie jest crema, to warstwy układającej się kawy (bo to pokazują twoje zdjęcia). Crema to ta "pianka" już po "ułożeniu się" kawy. Takie warstwy w trakcie ekstrakcji i zaraz po niej mam takie same. Ale crema to co innego. Nie mówię, że cremy nie było. Była, ale wg mnie trochę za mała. Taka jak twoja. Ale widziałem większe.

Mogę Ciebie zapewnić, że 94 st. jest wartością górną. Ta wartość jest nieprzekraczalna podczas ekstrakcji.
Do tego jak wsypiesz 14-15 gr. kawy do sitka  i zrobisz doppio np. 55 mil. kawa w smaku ma prawo być ok.
Inaczej wygląda sprawa jak ktoś sypie kawy np. 19 gr. i robi z tego 55 mil. W tym przypadku ja bym szukał innych ustawień temperatury, żeby kawa mi smakowała.
Co do cremy. Pokazuje, że ekstrakcja miała miejsce. Ilość, grubość cremy jest parametrem nieistotnym . Ważne, że ona jest. Mówię ogólnie.



Chyba nic w tym dziwnego: duże sitko, kawy mało, kanałów mnóstwo. Ale kawa w smaku ok, choć to skrajna sytuacja... ;)


Przemyślana budowa ekspresu zapewnia, że to co jest niemożliwe do zrobienia jest wykonalne z jakimś tam stopniu.
O młynku i jego przemiale nigdy niemożna zapomnieć. To on i tak  rządzi przy robieniu espresso. Moim zdaniem
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Objętość kawy a stopień zmielenia
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Czerwiec 2017, 22:48:55 »
I, chcąc nie chcąc, muszę z Tobą Tedi zgodzić. Wiele osób twierdzi, że w Basicu nie da się zrobić powtarzalnego espresso. Mi ono wychodziło, ale wg innych jest to kwestia młynka. Z zajechanymi żarnami, ale jednak... I kolejny dowód na to, że młynek gra pierwsze skrzypce. Choć ekspres też musi być na jakimś tam poziomie(tu nie będę wchodził w szczegóły techniczne, bo nie o to chodzi), ale u mnie wychodziło. Ale... sypiąc mniej i mieląc grubiej wychodziło mniej więcej tyle samo kawy, co przy mniejszej dozie i drobniejszym przemiale. Kawa w smaku baaaardzo podobna...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Objętość kawy a stopień zmielenia
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Czerwiec 2017, 16:24:26 »
przy takim samym ustawieniu jasno palonego singla mieli dłużej, niż singla palonego ciemniej pod espresso.
Co w tym dziwnego? Jeszcze większy popcorning, twardsze ziarna ciężko wypadają między żarna.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi