Autor Wątek: Rwanda Rulindo BUSHOKI, Synestezja  (Przeczytany 1788 razy)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Rwanda Rulindo BUSHOKI, Synestezja
« dnia: 13 Czerwiec 2017, 19:47:32 »
Opisywaną Rwandę przygotowywałem w dripie Hario V60, przy użyciu wody Primavera podgrzanej do temp.92 st.C. Łączny czas zaparzania wyniósł ok. 2:30 minuty.
W efekcie uzyskałem pyszną kawę, która zauroczyła mnie od pierwszej kropli dripowego naparu.
Jest to pierwsza kawa w której wyraźnie wyczułem nuty miodu  :pycha: Wspomnianą Rwandę od Synestezji charakteryzuje ponadto czysta, bardzo przyjemna kwaskowatość, która wspaniale podkreśla miodową owocowość naparu.
W tym roku piłem już kilka kaw z Rwandy od czołowych palarni europejskich (mi.in. od Solberg&Hansen, Audun), ale Rulindo Bushoki od Synestezji jest zdecydowanie najlepsza spośród nich.
Biorąc dodatkowo pod uwagę super cenę w jakiej można kupić tą kawę, tj. 33zł/250g, okazuje się po prostu bezkonkurencyjna  :szampan:
Dla mnie jedna z najlepszych kaw tego roku  :uklony:
Zdecydowanie polecam  :szampan:

Offline baszek

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: kawiarka
Odp: Rwanda Rulindo BUSHOKI, Synestezja
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwiec 2017, 09:43:33 »
już jej chyba nie ma ?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Rwanda Rulindo BUSHOKI, Synestezja
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwiec 2017, 10:29:11 »
Jutro kolejne 10kg trafi do pieca. Zapraszamy :).

Offline GONTAR Mężczyzna

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: v60, aeropress
  • Młynek: Rhinowares, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Rwanda Rulindo BUSHOKI, Synestezja
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lipiec 2017, 17:46:20 »
przy użyciu wody Primavera podgrzanej do temp.92 st.C.

A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Czy są jakieś różne źródła tej Primavery? Bo ja jak ją kupuję, to ma Ona baaardzo dużo wapnia i cały czajnik zostaje w osadzie :( na szczęście mam też dostęp do żywieckiego kryształu, a z tą jest dużo lepiej :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi