Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 443207 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #540 dnia: 24 Styczeń 2017, 10:58:02 »
Nie jest to trafione porównanie, tak jak i przebiegi - w przypadku kawy jesteś w stanie policzyć koszty(nie licząc awarii), w przypadku samochodu nie jest to takie proste.

Offline bigmaciek

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Wystarczający do zrobienia tego co lubię
  • Młynek: Odpowiedni do kawy którą robię i pijam
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #541 dnia: 24 Styczeń 2017, 11:06:28 »
Podałem to jako przykład podobnego myślenia bez wchodzenia w szczegóły przebiegu, czasu eksploatacji, marki samochodu itp. Zakładam również, że benzyniak to normalny samochód, a nie sportowy z 5-litrowym silnikiem. Obojętnie jak na to patrzeć dla przeciętnego kierowcy diesel jest droższy. Ale ogólne przeświadczenie jest takie, ze diesel jest tańszy bo mniej pali a ropa mniej kosztuje.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #542 dnia: 24 Styczeń 2017, 11:15:28 »
Nie jest to wątek o samochodach, ale pozwolę sobie jeszcze na mały offtop z mojej strony.
Off-Topic:
Diesel to również zupełnie inne właściwości użytkowe. Nieporównywalny moment obrotowy do konstrukcji benzynowych o podobnym litrażu nieoceniony dla tych, którzy czasem muszą coś przewieźć na przyczepie, a już przy slipowaniu łodzi szczególnie.

Wracając do kawy. Kapsułki są pewnie droższe, a na pewno jeśli sprowadzić to do podobnej kawy jeśli chodzi o walory smakowe. Ale to system dla ludzi, którzy nawet nie pomyśleliby o zaglądaniu na takie forum jak to, np moi rodzice ;)
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline bigmaciek

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Wystarczający do zrobienia tego co lubię
  • Młynek: Odpowiedni do kawy którą robię i pijam
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #543 dnia: 24 Styczeń 2017, 11:32:31 »
Albo np. moja zona.  :). Używa nespresso (ma, a jakże, sam jej nawet kupiłem parę lat temu na okrągłe urodziny) i dla niej to najlepsza kawa na świecie. Nie z powodu smaku, oczywiście, ale z łatwości używania. A, że do tej kawy dodaje duuuuużo mleka więc jej jakość i smak niespecjalnie się liczą. Siłą rzeczy też pije kawę z tego automatu i nie deprecjonował bym go tak bardzo. Są różne smaki i różna jakość. Jedne dobre, inne takie sobie. Dla spróbowania kaw spoza zaklętego kręgu nespresso kupiłem dla niej kapsułki wielokrotnego użytku i napełniam je kawą z palarni która pijemy w weekendy, kiedy to ja ją przyrządzam na porządnym sprzęcie, którego nie umie używać.


PS Ktoś kto musi ciągnąć przyczepę z łodzią nie jest przeciętnym użytkownikiem samochodu.  :)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #544 dnia: 24 Styczeń 2017, 13:25:36 »
Dyskusja czysto motoryzacyjna przeniesiona tutaj

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #545 dnia: 24 Styczeń 2017, 14:56:47 »
http://www.jimseven.com/2015/05/21/an-analysis-of-nespresso-part-i/
Produkt mają przemyślany
Ciekawe że ta druga część nie powstała ze względu na pracę doradczą, zdaje się że dla opisywanej firmy :)

Jak pokazuje test, ich kapsułki są idealnie dopasowane do ekstrakcji w ich urządzeniu, więc nie widzę powodu żeby ich deprecjonować. Dla wielbicieli aromatu węgla jest węgiel, ale są też inne kawy. Czy to się opłaca, to jest kwestia indywidualna, jak ktoś nie ma ochoty i/albo czasu się uczyć i eksperymentować, to z czarnych kaw / lub z dolewką mleka, jest to wg mnie kawa wymagająca najmniejszej obsługi równie prosta jak saszetki kawy do ekspresu przelewowego.

Co do Nespresso, to na pewno zatrudniają świetnych specjalistów dbających właśnie o to, aby konkretny klient dostał to czego oczekuje. To że kombinują z procesem przetwarzania kawy, jest również ciekawe. To chyba Sasa Sestic parę lat temu mówiło tym, że następny etap rozwoju kawy, to właśnie obróbka ziaren.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2017, 15:03:56 wysłana przez krystians »

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #546 dnia: 25 Styczeń 2017, 12:48:29 »
które nie są specjalnie ciekawe same w sobie?

Indonezyjskie ziarenka są bardzo ciekawe i nie chodzi o to aby ukryć wady ziarenek przy postarzaniu. W procesie postarzania jest wręcz odwrotnie i istnieję niebezpieczeństwo aby z dobrego produktu otrzymać coś nieciekawego. Samo postarzanie tej kawy zmniejsza kwasowość i podbija  body a proces trwa około 8 lat. Kawa idealna dla tych co nie cierpią kwasowość przy wypijaniu swojej dziennej porcji espresso a szukają dużo słodyczy bez dodawania cukru. Producenci stawiają na dłuższy przebieg i ciemniejsze palenie, mnie bardziej smakowało lekkie i jasne palenie. Kawa jest całkiem inna niż monsunowa indyjska Malabar.

Co do Nespresso standardów przy uprawie kawy, są one dosyć wymagające i stawiają rolnikom nowe wyzwania aby wyprodukowali kawę dużo wyższej jakości przy utrzymaniu naturalnych warunków na swoich fermach. Szkoda że ostateczny produkt tej firmy jest nastawiony tylko na czysty zysk bo sam surowiec jest całkiem OK. 

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #547 dnia: 25 Styczeń 2017, 13:02:06 »
Co do Nespresso standardów przy uprawie kawy, są one dosyć wymagające i stawiają rolnikom nowe wyzwania aby wyprodukowali kawę dużo wyższej jakości przy utrzymaniu naturalnych warunków na swoich fermach. Szkoda że ostateczny produkt tej firmy jest nastawiony tylko na czysty zysk bo sam surowiec jest całkiem OK. 
Jeśli surowiec jest ok, to w czym jest problem, że efekt w filiżance jest po prostu słaby? Próbowałem tego na prezentacjach, nawet ichniejszych singli, i nie da się powiedzieć o tym, że to dobra kawa...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #548 dnia: 25 Styczeń 2017, 13:16:03 »
Dzięki Goran. Zgadzam się, że indonezyjskie kawy są ciekawe. Zastanawiałem się po prostu co na prawdę siedzi za tak czasochłonnym procesem. W którymś filmiku mówili chyba o dwóch latach, może skrócili czas postarzania żeby zmniejszyć ryzyko degradacji produktu i opieki nad nim? Więc wygląda na to,że taki proces po prostu ma zabić owocowość i podbić te oleiste aromaty w ziarnie? Zastanawiam się czy to daje podobnie jedwabiste odczucie na podniebieniu jak te fermentacje z mlekowymi bakteriami?

Z jednej strony to dobrze, że wytyczają wysokie normy, z drugiej zastanawia mnie czy skoro ich standardy odbioru surowca są wyzwaniem dla producentów ziaren, czy nie będzie to szło w stronę nadużywania chemii przy produkcji jak przy produktach dla marketów.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #549 dnia: 25 Styczeń 2017, 18:12:12 »
Co to są oleiste aromaty?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #550 dnia: 25 Styczeń 2017, 18:40:15 »
Antonio, może czuć Kujawski pijąc kawę? :D

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #551 dnia: 25 Styczeń 2017, 23:03:36 »
tzn dla mnie oleiste aromaty to są takie, które kojarzą mi się np. z orzechami, kakaem, generalnie czymś co zawiera w sobie dużo tłuszczu i/albo jest cięższe niż cytrusy czy inne lekkie aromaty np taki tytoniowy aromat, któy spotkałem w indonezyjskiej kawie. :)
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2017, 23:32:35 wysłana przez krystians »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #552 dnia: 26 Styczeń 2017, 07:45:44 »
Ale oleje są lżejsze niż cytrusy ;).

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #553 dnia: 26 Styczeń 2017, 14:12:13 »
Chyba i to i to pływa na powierzchni wody czyli jest złem, nawet inkwizycja wiedziała już o tym kilkaset lat temu ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2017, 14:14:24 wysłana przez krystians »

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #554 dnia: 26 Styczeń 2017, 14:37:07 »
A Zagłoba wykorzystał to na swoją korzyść :) (tak jeszcze OTując).
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi